Inge Jansen wint nieuwelingklasse met Dreamcatcher
20-04-2025
Vijf jonge Hackney nieuwelingen streden vorige week zaterdag 12 april 2025 op de Noordelijke Tuigpaarden Dag om de titel “beste nieuweling”.
Het werd een hele spannende wedstrijd tussen Cynthia Ardesch met haar Brown Norman (v. Noddyvyse Casanova) en haar schoonzus Inge Jansen met Dreamcatcher (v. Highway’s Dreamboy).
Brown Norman liet een hele mooie verrichting zien waarbij hij volledig vierkant over de benen ging en met een heel deftig frontje erop. Cynthia stelde haar pony keurig en foutloos voor. De pony van Jansen ging eveneens sterk over de benen maar miste in de eerste omloop iets oprichting. Tijdens de finale waaraan ook Jarin Vos met Brookfield Fame of Fortune aan deelnam, werd Dreamcatcher steeds ruimer in de voorhand en keek er ook net even iets meer overheen. Brown Norman bleef zich heel parmantig showen en maakte het de jury niet makkelijk. Die koos uiteindelijk toch voor Inge Jansen met Dreamcatcher vanwege het sterkere beenwerk.
Jarin Vos kreeg zijn pony niet meer in balans en werd derde.
De dag begon met een overwinning voor Henk de Bruin en Gentleman (v. Gin’s Black and White) in de lage limietklasse. In een rechtstreeks duel verwees hij Kees Kimenia en Ardingly’s Renvyle (v. Renvyle Bobby’s Boy) naar de tweede plaats.
In de hoge limietklasse zegevierde Kimenia wel met de bijzonder actievolle Eclipse Sunrise (v. Eclipse Moviestar). Manon Alting -Veerman werd sterk tweede met Black Promisse (v. Heartland Moonshadow).
De zussen Rianne en Femke Kimenai maakten de dienst uit in de ereklasse. Femke zegevierde met de goedgekeurde hengst Stefke-H (v. Sunbeam Vindicator) van Jos Havermans. De bruine hengst liep met veel afdruk en hield Rianne met de actief en snel bewegende Eagle’s Performer (v. Heartl Propet) achter zich.
In de damesklasse waren Femke en Rianne weer favoriet voor de winst, echter het was Manon Alting-Veerman die hen tijdens het overrijden aftroefde met drafmachientje Black Promisse. Deze zwarte pony legde veel actie en ruimte op de mat en maakte geen fouten. Femke met Stefke-H werd tweede en Rianne met Eagle’s Performer derde.
Tekst & Foto: Geert Bouius