Eerste kampioenstitel voor Highway’s Dream Boy in Hellendoorn

01-08-2025

Op CH Hellendoorn bij manege ’t Oale Spoor kwamen de Noordelijke Hackneyrijders opdraven voor hun ereklasse kampioenschap kleine maat. Een groep van acht pony’s nam het tegen elkaar op waarna er maar liefst zes combinaties aan de verplichte stand show werden onderworpen. Het was uiteindelijk Inge Jansen uit het naburige Lemele die met de 12-jarige Highway’s Dream Boy (v. Star Dancer) aan het langste eind trok en voor het eerst kampioen werd.

Dream Boy is goedgekeurd bij het Nederlands Hackney Stamboek en wordt getraind door Inge Jansen en Sebastiaan Ardesch. Zowel in de ereklasse als damesklasse werden vele overwinningen behaald maar nog nooit een kampioenstitel.

Dat niet elke pony altijd even zuiver was in zijn of haar optreden bleek duidelijk in de individuele presentatie aan de jury. De voorlopige plaatsing werd dan ook behoorlijk door elkaar gehusseld met als resultaat dat drie pony nogmaals mochten afrijden voor de titel. Voorop nog steeds Jansen met Dream Boy, ook Gert Wouters met zijn limietpony Magic Little Elvis (v. Stefke-H) mocht mee en Jarin Vos met Noddyvyse I Am Here (v. Heartland Propet), die zich vanaf plek zes geweldig had opgewaardeerd. Het werd spannend omdat nu ook de conditie een rol ging spelen en dat was bij Little Elvis het geval. De deftige en opwaarts bewegend pony werd nu iets lang en eindigde toch op een verdienstelijke derde plaats. I Am Here was ook mooi aan de voorkant maar miste wat kracht in de achterhand waar Dream Boy juist heel sterk onder de massa trad. Dream Boy werd kampioen en I Am Here pakte de reservetitel.

Nathalie Buwalda is ook aan een goed seizoen bezig en won de hoge limietklasse met Dutchman ’s Hannibal (v. Westbourne Hallmark) en de damesklasse met Janis van de Kiefkampen (v. Fairview Emperor) van stal Haak.

Bron:De Paardenkrant
Tekst & Foto: Geert Bouius